Италия победи Бразилия с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:22) във

...

Италия нанесе трета поредна загуба за Бразилия във финала на Лигата на нациите

Италия победи Бразилия с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:22) във финала на волейболната Лига на нациите при дамите.

Италианките взеха задатък още в самото начало на гейма. Преднината им набъбна до 7 точки при резултат 10:3, преди да завоюват първата част.

Вторият гейм още веднъж мина под контрола на състезателките от " Ботуша ". Равенството се резервира до 4:4, след което волейболистките в синьо построиха преднина от 6 точки, която се задържа до заключителните разигравания на частта.

Третият сет бе най-оспорваният в дуела. Бразилките за първи път поведоха в дуела, само че съперничките им стигнаха до поврат. Южноамериканките демонстрираха борбеност и изравниха резултата за 21:21. Италианките си върнаха контрола над играта и сложиха точка на разногласието след

Италия е вторият притежател на оценката, откакто досега тимът на Съединени американски щати бе единственият победител в конкуренцията. Това е трети следващ изгубен край за Бразилия.