Испания се класира за Евро 2024 след победа над Кипър

...

Испания си подпечата билета за Евро 2024

Испания се класира за Евро 2024 след победа над Кипър с 3:1. Точни за “Ла Фурия Роха ” бяха Ламин Ямал, Микел Оярсабал и Хоселу в първия половин час. Костас Пилеас означи почетното попадение Костас Пилеас.

Още в 5-ата минута Испания откри резултата. Иберийците проведоха хубава офанзива, а Ламин Ямал се оправи с вратаря и означи.

20 минути по-късно Микел Оярсабал удвои. При гола имаше съществени подозрения за засада и бе дълго разглеждан с ВАР, само че в последна сметка попадението бе прието.

В 28-ата минута Оярсабал направи асистенция. Той центрира от ъглов удар и откри Хоселу, който прати топката на опразнената врата.

Костас Пилеас означи почетното попадение за Кипър в 75-ата минута. Той остана самичък против вратаря на испанците Давид Рая и прати топката в долния ляв ъгъл.

В другия мач от групата Грузия и Шотландия приключиха 2:2. Два гола на Хвича Кварецхелия не стигнаха за триумфа, откакто Лоурънс Шенкланд изравни в 93-ата минута.
Източник: novsport.com