Исландия направи ситуацията в група F на световните квалификации, където

...

Исландия победи Финландия и завърза групата на България

Исландия направи обстановката в група F на международните квалификации, където е и България, още по-непредвидима. Скандинавците записаха първи триумф, откакто победиха вкъщи Финландия с 81:76.

България пропиля 16 точки задатък и отстъпи пред Чехия

Двата отбора изиграха доста равностойно първо полувреме. След паузата гостите взеха самодейността и преди последната част водеха с 8 точки. Исландия обаче направи мощен заключителен взлом и след 26:13 в заключителния интервал завоюва мача.

Най-резултатен за триумфа бе Мартин Хермансон с 26 точки. Линюр Байринсон добави 14, а Хьойкюр Паулсон има 11. За Финландия Джамар Уилсън бе над всички със 17 точки, Карл Линдбом се регистрира с 14, а 13 добави Мико Койвисто.

След този дуел едноличен водач с цялостен актив от три победи е Чехия, до момента в който България, Финландия и Испландияса с баланс 1-2. Утре националите ни имат мач в Хелзинки, а успеха в него ще е от огромно значение предвид на представянето на останалите тимове.