Интер стигна до абсолютно заслужена минимална победа с 1:0 над

...

Интер матира Рома в края и задържа върха в Серия А

Интер стигна до безусловно заслужена минимална победа с 1:0 над Рома на „ Джузепе Меаца “ в мач от 10-ия кръг на Серия А. Нападателят на римските „ вълци “ Ромелу Лукаку се завърна в дома на „ нерадзурите “ и предстоящо не бе признат добре от тифозите. Неговият правоприемник в отбора Маркюс Тюрам бе огромният воин, реализирайки единственото попадение в мача.В шестата минута Интер първи стигна до опция за гол. Хакан Чалханоглу стреля от границата на наказателното поле, само че ударът му разтресе напречната греда.

Четвърт час след началото на срещата Маркюс Тюрам получи въздушен пас в наказателното поле и нанесе внезапен удар към долния десен ъгъл, само че Руи Патрисио избави.

В 16-ата минута Федерико Димарко засече отскочила топка, само че топката мина настрана от вратата на португалеца.

В добавеното време на първата част се стигна до безредие в наказателното поле на Рома, Николо Барела съумя да нанесе удар, само че я изстреля високо над вратата.

Второто полувреме също стартира с напън на Интер, като две минути след началото му Тюрам получи центриране от свободен удар, само че над вратата.

Рома се разсъни и в 67-ата минута стигна до първи късмет за гол, откакто Браян Кристанте засече с глава центриране към долния десен ъгъл, само че Ян Зомер демонстриран необикновен инстикт и избави.Натискът на Интер даде резултат в 81-вата минута, когато Федерико Димарко показва отличен взор и откри непокрития Маркюс Тюрам в наказателното поле, а французинът от близка отдалеченост прати топката в мрежата и донесе трите точки за „ нерадзурите “.

Източник: novsport.com