Интер победи с 4:2 Сасуоло в мач от 35-ия кръг

...

Интер потрепери, но надви Сасуоло в шестголово шоу

Интер победи с 4:2 Сасуоло в мач от 35-ия кръг на Серия А. Така " нерадзурите " се изкачиха до третото място с 66 точки, една повече от Лацио. Сасуоло пък остава 13-и с 44 пункта.

Срещата стартира с ранен гол на гостите, като Берарди порази вратата защитавана от Самир Ханданович. Попадението на Сасуоло обаче бе анулирано поради засада.

Така първи напред в резултатар излязоха Интер в 41-ата минута, когато Ромелу Лукаку се разписа. Той получи извеждащ пас от Д'Амброзио и нанесе мощен шут в горния десен ъгъл - никакъв късмет за вратаря.

Във второто полувреме " нерадзурите " нанесоха двоен удар в границите на три минути. В 55-ата минута Руан Тресолди си вкара автогол при опит да почисти центриране. Три минути по-късно пък Лаутаро Мартинес стреля от отдалеченост и преодоля стража на Сасуоло Консигли.

Отговорът на гостите обаче бе бърз. В 63-ата минута Матеуш Енрике понижи на 1:3. Доменико Бекарди откри свободния Матеуш с точно центриране, а той не сбърка и прати топката в мрежата.

В 77-ата минута Сасуоло съществено тормози Интер, защото вкара втори гол. Рожерио изпрати подаване към Давиде Фратези, който с глава отблизо разстояние не остави шансове на Ханданович.

Минута преди края на постоянното време, Ромелу Лукаку реши срещата. Белгийският нападател стигна до подаване в наказателното поле на гостите и още веднъж бе прецизен, с цел да направи резултата 4:2.