Интер победи с 1:0 в първи осминафинал от Шампионската лига.

...

Интер би Атлетико, ПСВ направи 1:1 с Борусия

Интер победи с 1:0 в първи осминафинал от Шампионската лига. По същото време Борусия Дортмунд стигна до 1:1 във визитата си на ПСВ Айндховен. Реваншите са след две седмици.

Интер имаше преимущество против дюшекчиите. През първото полувреме Маркюс Тюрам и Лаутаро Мартинес изпуснаха няколко положения за гол. Тюрам обаче се контузи и на почивката на терена се появи Марко Арнаутович. Той три отлични положения за гол, само че при четвъртото най-сетне се разписа. Това се случи в 79-ата минута.

Диего Симеоне пък заложи на изненадващо нападателен футбол. Атлетико атакуваше от самото начало, като Симеоне даже извади халф след паузата, с цел да пусне нападател. Статистиката обаче заблуждава, тъй като.
Де Йонг влезе в историята на ПСВ
В Айдховен Дониел Мален вкара за 0;1 против някогашния си отбор в 24-ата минута. Малко след началото на второто полувреме обаче Люк де Йонг изравни след тъкмо изпълнена дузпа. Така той стана най-резултатният футболист на ПСВ в Шампионската лига. Де Йонг има към този момент 9 попадения, едно повече от Рууд ван Нистелрой.
Източник: flashnews.bg