Индийски компании планират в краткосрочен план да инвестират в свои

...
Индийски компании планират в краткосрочен план да инвестират в свои
Коментари Харесай

Индийски компании планират инвестиции за 55 млн. долара у нас

Индийски компании възнамеряват в кратковременен проект да влагат в свои планове у нас над 55 млн. $, а български компании също имат капацитет за вършат бизнес в Индия. Това съобщи заместник-министърът на стопанската система Александър Манолев по време на откриването на българо-индийски бизнес конгрес в понеделник в София, представено т пресцентъра на ведомството.

" За нас Индия е значим стопански сътрудник в Азиатския район. Показателно за капацитета и взаимния интерес е непрекъснатият растеж на стокообмена и на българския експорт. За последните 10 години двустранният стокообмен се е нараснал близо 3 пъти – от 79 млн. $ през 2006 година на 215 млн. $ през 2016 година “, сподели Манолев. Той даде като образци за сполучливо осъществени плановете на " Намдхари Сийдс “ (Namdhari Seeds) в региона на земеделието, " Елдер Фармасютикълс “ (Elder Pharmaceurticals) във фармацевтичната индустрия, " Синегранд “ (Cine Grand) в киноиндустрията и други

" Предимствата на ИТ и аутсорсинг бранша у нас също са оценени от индийските вложители “, добави зам.-министърът.

От 2008 година до в този момент компанията " Съдърланд Глобал Сървисиз “ (Sutherland Global Services) поетапно откри у нас четири аутсорсинг центъра. Общо 1600 чиновници работят в офисите на компанията в България и обслужват европейския пазар на водещи международни компании на повече от 16 европейски езика, стана ясно по време на събитието.

Друг сполучлив образец е този на компанията " Феуджи “, която откри своя център за аутсорсинг и ИТ услуги в София при започване на тази година. Понастоящем за индийската компания в София работят към 50 души, като до края на 2017 година се възнамерява броят на назначените експерти да доближи 100 души, с вероятност до 2019 година в него да работят 300 индивида.

" Много български компании също имат капацитет да осъществят планове в Индия “, счита Манолев. По думите му следващо доказателство за това е сполучливото включване на България в акцията " Направи в Индия “, инициирана от индийското държавно управление. Нейната цел е привличане на директни задгранични вложения в индустриалния бранш на страната. Няколко български компании към този момент са осъществили капиталови планове в Индия и оперират сполучливо на индийския пазар в региона на интернет технологиите, пакетирането на битум, производството на ветеринарни фармацевтични артикули и други Работи се и по огромен план в региона на възобновимите източници на сила, уточни той.

Между България и Индия има доста положителни връзки на политическо равнище, само че към момента не е употребен целият капацитет в икономическата сфера, съобщи индийският дипломат у нас Пуджа Капур. Според нея, моментът е извънредно подобаващ за това и сходни начинания са значими, с цел да се надгради позитивната наклонност в двустранните търговски връзки през последните години.

По време на бизнес форума бе подписан и меморандум за съдействие сред ръководителя на Балканско-индийската бизнес асоциация Красимир Ангелов и изпълнителния шеф на Индийския съвет за поощряване износа на електроника и компютърен програмен продукт (ECSEPC) Д.К. Сарийн.

Предвижда се в границите на престоя си в България индийската делегация да посети и Международния механически панаир - 2017 в Пловдив.
Източник: mediapool.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР