И новият треньор на Монтана Преслав Пешев не успя да

...

Монтана загуби първото за сезона дерби с Берое

И новият треньор на " Монтана " Преслав Пешев не съумя да откри формулата по какъв начин се побеждава " Берое ". Първото дерби за сезона в родната „ А “ група приключи с пагубна загуба с 58:80.
Негативната серия от 14 мача стартира при Стефан Михайлов-Стьопата и продължи при Мануел Марков и Николай Господинов. До края на постоянния сезон обаче двата тима ще се срещнат още 3 пъти, тъй че за крайни заключения е прекомерно рано.
Двубоят в общинската зала в Стара Загора стартира равностойно, като двата тима непрестанно разменяха водачеството си и след първото полувреме монтанчанки изоставаха единствено с една точка 34-35. Тя обаче бързо набъбна на 9 т. след мощни първи минути след почивката на домакините. Гостите дадоха отговор със серия от 13-2 и поведоха, само че последва голям срив в играта им и пет минути преди края разликата стана 18 т. 53-71, с цел да стигне и до 23 т. незабавно след началото на четвъртата част.
Катрин Бригс бе най-резултатна за " Монтана " с 22 т., като към тях добави 7 битки и 3 асистенции. Адисън Ричардс приключи с 11 т., а всички останали състезателки, без Борислава Денчева, записаха точков актив, само че не съумяха да преминат двуцифрената граница.
За " Берое " Николина Зубац се отличи с дабъл-дабъл 22 т. и 12 битки, а Яна Карамфилова с 18 т. и 10 битки.

" Берое " (Стара Загора) – " Монтана " 80:58 (17-17, 18-17, 18-15, 27-9)

" Берое ": Гергана Маданкова 9, Деана Стояновска 12, Яна Карамфилова 18, Николина Зубац 22, Димана Костова 12 (Десислава Маринова 9, Евгения Нацкина-кап. 3, Ивайла Бакалова 2, Иванина Славова 2, Станислава Караиванова, Жаклин Бахова, Дебора Тенева). Треньор: Албена Хубенова.

" Монтана ": Катрин Бригс 22, Адисън Ричардс 11, Борислава Денчева, Ванина Василева 9, Микаела Дамянова 2, (Преслава Колева-кап. 5, Йоланда Косса 3, Валентина Горанова 3, Емилия Борисова 2, Емаа Славова 1). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Серафим Петров, Елена Попова.

Зала: „ Общинска “-200 фенове.
Източник: bulnews.bg