Холгер Руне победи Григор Димитров в епичен осминафинал на турнира

...

Руне спаси два мачбола и надви Григор Димитров

Холгер Руне победи Григор Димитров в героичен осминафинал на шампионата в Монте Карло. Датчанинът избави два мачбола и победи след 7-6(9), 3-6, 7-6(2). Двубоят продължи три часа и половина и беше втори и за двамата този сезон. Следващият противник на Руне ще е международният номер 2.

В първия сет се стигна до тайбрек. В него Григор избави четири сетбола, само че при петия даде частта на противника. Във втория сет Гришо проби и удържа до края, с цел да изравни след 6-3.

В третата част българинът поведе с 6-5. Руне сервираше, с цел да се стигне до тайбрек и поведе с 40:0. Тогава обаче Григор взе идващите четири точки и стигна до първия си мачбол. Съперникът му се измъкна, само че по-късно Гришо стигна и до втори мачбол. Датчанинът обаче се измъкна и този път. Той изравни, след което поведе небрежно с 4:0 точки в тайбрека. Димитров не съумя да навакса и загуби.

Това беше четвърти мач сред двамата, като всеки от тях има по две победи.