Хетафе се наложи над гостуващия Валенсия с 1:0, въпреки че

...

"Хетафе" излъга "Валенсия" в мач с 12 жълти и 1 червен картон

" Хетафе " се наложи над гостуващия " Валенсия " с 1:0, макар че игра повече от час с човек по-малко в срещата от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мауро Арамбари беше изпъден от игра с втори жълт и червен картон още в 25-ата минута след фаул в тил против Мартин Монтоя, само че все пак домакините стигнаха до триумфа.

Единственото попадение в дуела осъществя Маркел Бергара със страховит удар от 20 метра в 66-ата минута.

До края " Валенсия " натискаше и на няколко пъти беше покрай изравняването. В 75-ата минута Дани Парехо стреля от фаул, само че вратарят Висенте Гуаита съумя да отклони в страничната греда.

В добавеното време Симоне Дзадза с глава стреля рисково, само че на сантиметри над задачата.

Така гостите позволиха първо проваляне за сезона и останаха на второто място с 31 точки, на 5 точки зад водача " Барселона ". " Хетафе " пък към този момент е осми с 19 точки.
Източник: btvnovinite.bg