Херта Берлин победи РБ Лайпциг с 3:2 в последен мач

...

Херта излъга РБ Лайпциг с 10 души

Херта Берлин победи Република България Лайпциг с 3:2 в финален мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Берлинчани играха с човек по-малто от 7-ата минута, когато Торунариня беше изпъден.

Херта откри резултата в 5-ата минута с попадение на Зелке, само че единствено след две минути остана с човек по-малко след изгонването на Торунариня.

Херта съумя да направи преднината си и класическа след голове на Калу в 31-ата и Зелке в 51-ата минута на срещата.

Република България Лайпциг не се огъна и върна два гола в 68-ата минута Орбан понижи, а в добавеното време Халстенберг оформи и крайния резултат.

След триумфа си Херта излезе на десета позиция с 24 точки, колкото има и деветият Аугсбург. Република България Лайпциг приключва годината на пето място с 28 точки.