Хебър спечели с 3:2 (13:25, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13) у

...

Хебър постигна обрат срещу Алурон Варта Заверче, но отпадна от Kупата на CEV

Хебър завоюва с 3:2 (13:25, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13) у доба след поврат против Алурон Варта Заверче в 1/16-финален мач-реванш в шампионата за купата на CEV. Отборът от Пазарджик отпадна след преди седмица.

Поляците направляваха събитията на полето и завоюваха първите два гейма с 25:13 и 27:25, след което взеха решение крайния излаз от конфликта. Втората част беше равностойна, само че Алурон Варта Заверче сподели по-силни изяви в края и оси обезпечи краен триумф.

След това гостите доста понижиха оборотите и Хебър съумя да се разиграе, достигайки до поврат след 125 минути пред близо 700 фенове в зала " Васил Левски ".

В тайбрека домакините водеха с 10:8 и 13:11, с цел да приключат срещата при 15:13 с почетен триумф.

Най-резултатен за Хебър стана Розалин Пенчев с 19 точки. Неговият съотборник Християн Димитров добави още 16 точки.

За гостите от Полша с 14 точки се отличи Тревор Клевено.