Хебър победи Ботев Пловдив с 1:0 в първия мач за

...

Минимален успех за Хебър даде старт на новия сезон в родния футболен елит

Хебър победи Ботев Пловдив с 1:0 в първия мач за сезона в родния футболен хайлайф. Цветелин Тонев означи победното попадение на стадиона в квартал " Коматево " в Пловдив.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев получи премия за " Футболист на футболистите " за предишния сезон 2021/2022. Легендата на домакините Марин Бакалов получи букет и фланелка на отбора. Двубоят пък бе проследен от Димитър Бербатов.

През първото полувреме Хидайет Ханкич избави изстрели на Октай Хамдиев и Ивайло Михайлов. От своя страна Петър Дебърлиев избави удари на Емануел Току и Виктор Генев.

След почивката домакините продължиха да нападат, като Петър Дебърлиев отрази нов шут на Емануел Току. Антоан Бароан пък шутира в лявата греда.

Цветелин Тонев оформи крайния резултат в 77-ата минута. Полузащитникът засече от воле изчистена топка отвън наказателното поле.