Хърватия победи с 3:0 като гост Кипър и запази лидерската

...

Хърватия разпиля Кипър, Сотириу титуляр

Хърватия победи с 3:0 като посетител Кипър и резервира лидерската си позиция в група "Н " на международните квалификации. Русия има същия актив точки, само че по-лоша голова разлика. Двата отбора ще се срещнат в Загреб в последния кръг, когато евентуално ще решат разногласието за първото място. Кипър е на дъното в групата с едвам 4 точки. Иван Перишич, Йошко Гвардиол и Марко Ливая вкараха головете на мача в Ларнака, а Лука Модрич пропусна дузпа. В титулярния състав на Кипър започва нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу, който остана на терена до 85-ата минута, само че не получи нито една опция да се разпише. Двубоят стартира с по-активна игра на гостите, само че до гол се стигна едвам в 45-ата минута, когато Перишич прониза вратата на Михаил след асистенция на Модрич. В 54-ата минута хърватите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушаване против Крамарич, само че ударът на Модрич от бялата точка бе уловен от стража на Кипър. Гостите продължиха да нападат, само че вкараха втори гол чак в 80-ата минута. Тогава бранителят Йошко Гвардиол се оказа най-съобразителен в наказателното поле и от близко прати топката в мрежата. В добавеното време гостите стигнаха и до трети гол посредством резервата Марко Ливая.