Григор Димитров (№20 в света) записа първа победа на Мастърс

...

Гришо с първа победа в Мадрид от 5 години

Григор Димитров (№20 в света) записа първа победа на " Мастърс " шампионата в Мадрид от 5 години. Най-добрият ни тенисист се оправи с Максим Креси (САЩ, №64) с 6:2, 7:6 (4). Така българинът прекъсна отрицателната серия в испанската столица, почнала през 2017 година Тогава хасковлията загуби на 1/8-финал от Диминик Тийм (Ав).

Сега против Креси Димитров стартира мощно и поведе в резултата след два пробива в началния удар на съперника. Американският квалификант изненадващо имаше задатък от 4:1 във втория сет, само че хасковлията се добра до 6:6 и прати мача в тайбрек. В него Григор реализира два минипробива и завърши дуела още при първата си опция след 86 минути игра.

Във II кръг Димитров ще играе със експерта на клей Диего Шварцман (Арж, №15), който победи Беноа Пер (Фр) с 6:2, 6:7 (5), 6:1. Българинът има две победи в общо трите си срещи с Шварцман.

На двойки Гришо и Феликс-Оже Алиасим (Кан) биха Диего Шварцман и Максимо Гонсалес (Арж) с 6:3, 7:6 (8).
Източник: duma.bg