Григор Димитров ще започне участието си на турнира от сериите

...

Съперникът на Гришо в Мелбърн е ясен, Анди Мъри изхвърча от турнира

Григор Димитров ще стартира присъединяване си на шампионата от сериите АТП 250 в Мелбърн от втория кръг с мач против аржентинеца Факундо Багнис, който победи Анди Мъри 6:3, 5:7, 6:3.

До този миг първата българска ракета и Багнис не са се изправяли един против различен.

След равностойно начало международният №76 стартира да нападна доста по-прецизно, реализира първи пробив и затвори първия сет с 6:3.
 Жребият е хвърлен: Гришо против Анди Мъри или Факундо Банис в Австралия

30-годишният хасковлия се включва непосредствено от осминафиналната фаза

Мъри заигра доста по-добре при започване на втората част и поведе с 4:1, само че по-късно в представянето му настъпи осезателен спад и Багнис съумя да възвърне равенството, като паритетът се резервира до 5:5. Трикратният първенец от Големия шлем обаче си върна водачеството с гейм на нула, след което изравни резултата в сетовете след 7:5.

Британецът на два пъти поведе при започване на заключителния сет, само че Багнис показва доста по-добра физическа кондиция, с помощта на която записа нов пробив и взе задатък от 4:2. В последна сметка аржентинецът затвори мача с 6:3 в решаващия сет.