Григор Димитров ще излезе на корта в Ротердам в днешния

...

Григор Димитров - Мартон Фучович 6:3, 1:1

Григор Димитров ще излезе на корта в Ротердам в днешния ден. Българинът ще се изправи против прочут противник във втория кръг на турира от ATP 500 - унгарецът Мартон Фучович.

Димитров е водач по извоювани дуели в Тура от началото на годината с 11 от 13 мача, колкото има и Хуберт Хуркач, само че от 15 срещи.

Двубоят сред хасковлията и Фучович ще стартира от 12:00 часа българско време.

Двамата са се срещали 4 пъти, като успехите са разграничени - по две за всеки.

Димитров е спечелил последните два мача като последния бе предишния месец на Australian Open. Тогава Гришо победи с 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2 в първия кръг на шампионата.
Сортирай

преди 6 секунди

1:1 - След поредност от положителни сервиси резултата стана 40:0. Тогава българинът позволи двойна неточност, само че по-късно нямаше проблеми да затвори сервис гейма си.

преди 2 минути
Начало на втория сет
0:1 - Фучович сервира в първия гейм от втората част и завоюва гейма си на 15 след неточност на Григор.

преди 7 минути
Сет за Гришо!
6:3 - Без особени проблеми Гришо затваря първия сет с гейм на 15!

Последно обновяване в 12:44 ч. на 15.02

преди 10 минути
Пробив за Григор!
5:3 - Гришо завоюва първата точка в гейма, след което унгарецът изравни за 15:15. Две следващи неточности обаче доведоха до две следващи точки за пробив за хасковлията. Григор се възползва и притисна Фучович и той сгреши в най-важния миг!

Последно обновяване в 12:41 ч. на 15.02

преди 15 минути

4:3 - Първата двойна неточност за Гришо в дуела направи точките 0:15 в интерес на противника му. Страхотни волета наоколо до мрежата обаче направиха резултата 30:15 и по-късно българинът нямаше никакви проблеми да завоюва гейма си на 15.

преди 18 минути

3:3 - Изключително прецизни форхенди на Фучович, който печели гейма си на 0.

преди 22 минути

3:2 - Нов елементарен гейм за Григор. Българинът употребява ужасно сервиса си и завоюва гейма си на 0 без никакви проблеми.

преди 24 минути

2:2 - Фучович завоюва гейма си на 15 и по този начин равенството се възвръща.

преди 30 минути
Гришо отрази две благоприятни условия за пробив!
2:1 - Фучович доближи до първите точки за пробив в дуела, повеждайки с 15:40 с отличен форхенд. Григор обаче отрази и двете благоприятни условия за пробив. С отличен сервис Гришо съумя да завоюва и този гейм.

Последно обновяване в 12:21 ч. на 15.02

преди 34 минути

1:1 - Фучович също печели елементарно сервис гейма си. Гришо направи няколко непредизвикани неточности и унгарецът нямаше проблеми.

Последно обновяване в 12:17 ч. на 15.02

преди 37 минути
Григор сервира в първия гейм на мача
1:0 - Гришо стартира с съвършен сервис гейм и завоюва гейма си на 0, правейки и първия си ас в мача.

Последно обновяване в 12:16 ч. на 15.02