Григор Димитров отпадна от Мастърс турнира в Синсинати. Той загуби

...

Зверев натупа набързо Григор в Синсинати

Григор Димитров отпадна от Мастърс шампионата в Синсинати. Той загуби в първия кръг против Александър Зверев след 2-6, 2-6. Мачът продължи едвам 72 минути.

Така немецът записа пета победа в шест срещи с Григор. Единственият триумф на Димитров е от 2014 година

За Димитров остава единствено още един шампионат преди старта на на 28 август. Това е конкуренцията в Уинстън-Салем от категория АТП 250.

В хода на срещата Зверев осъществя осем аса, като не беше доста усложнен от Димитров. Българинът направи осем двойни неточности и очевидно не можеше да откри ритъма си. За два сета Гришо записа 13 уинъра (печеливши удара) при 16 непредизвикани неточности. Съперникът му приключи с 12 уинъра и седем непредизвикани неточности.

И двата сета се развиха по еднакъв метод. В първия сет Зверев проби в третия гейм, след което проби още един път, с цел да поведе с 5-2. Във втората част той проби за 2-1, а след това стигна и до 5-1. Димитров съумя да понижи до 2-5, само че единствено толкоз.
Източник: flashnews.bg