Григор Димитров изравни за 1:1 сета срещу Марин Чилич във

...

НА ЖИВО: Мощен Чилич пак с гърди напред пред Гришо

Григор Димитров изравни за 1:1 сета против Марин Чилич във втория кръг на Откритото състезание на Франция. Българската първа ракета в мъжкия тенис отстъпи с 6:7 /3/ гейма след тайбрек.

Димитров пропусна три точки за пробив при 3:4 в първия сет, след което позволи пробив. Чилич поведе с 5:3 и сервираше за сета, само че Гришо бързо върна пробива. Сетът бе решен след тайбрек, в който българинът удържа до 3-3 точки, само че след два минипробива хърватинът завоюва със 7:3 точки.

Във втория сет българинът завоюва с 6:4, откакто проби противника си в последния гейм. Геймът вървеше без пробиви до 5:4 за Димитров. Чилич сервира за оставане в сета, само че тъкмо тогава Григор съумя да го пречупи и изравни за 1:1 сета.

Срещата се играе на корт "Симон Матио ", който бе открит преди броени дни.

Димитров и Чилич до момента се бяха срещали общо пет пъти, като българинът има единствено една победа. Тя бе през 2015 година на Мастърса в Париж на закрито, а във всички останали случаи Чилич победи.

Следете дуела Димитров - Чилич с GONG.BG!

..::АКТУАЛИЗИРАЙ ТУК::..

Трети сет

4:6 Сет! Марин Чилич бе всевластен при сервис-гейма си, с който затвори частта при 6:4 в своя изгода. В този гейм Григор нямаше късмет да върне пробива на хърватина.

4:5 Григор Димитров съумя да вземе подаването си, откакто изигра стабилен сервис-гейм, само че остава една-едничка опция за връщане на пробива в третия сет.

3:5 Всичко започва прелестно за Чилич при опита за затвърждаване на гейма, откакто с класни разигавания той направи 40:0. Все отново се стигна до 40:30, само че в края на гейма Чилич съумя да затвърди пробива си.

3:4 Пробив! Досадна двойна неточност на Григор Димитров разреши на Чилич да стигне до брейкбол, а нашият тенисист сервираше на втори сервис. Чилич бе доста мощен от главната линия, а сбъркан бекхенд от главната линия, пращайки топката в мрежата, то пробивът за хърватинът бе факт

3:3 Геймът започва с двойна неточност от Чилич, а при последвалото разиграване Григор направи прословут ретур, с цел да усили задатъка си. Агресивността в играта на Чилич набъбна, което му донесе триумф при спечелването на гейма в последна сметка.

3:2 С малко повече компликации, само че в последна сметка и петия гейм отиде в сметката на българина при неговото подаване. В този стадий от мача Чилич съумя да играе мощно от главната линия с форхенди, които ненапълно затрудниха българина, който въпреки всичко резервира самообладания и взе гейма.

2:2 Марин Чилич сервира солидно, записвайки бърз гейм на нула, нещо което от дълго време не се бе случвало в дуела сред двамата.

2:1 Втората отмора в сета пристигна след експресен гейм от Григор Димитров, който сервираше добре и усложненията при ретура на Чилич продължиха.

1:1 Първият сервис гейм в частта за Марин Чилич мина през перипети, като българинът успяваше добре да управлява темпото на игра след ретура на сервиса от хърватския тенисист. Все отново в дълго разиграване при 15:30 той съумя да докара нещата до тъждество, само че с брилянтно излизане на мрежата Гришо стигна до точка за пробив. Все отново №11 в света резервира хладнокръвие и с уверена игра при значимите разигравания стигна до равенството в сета.

1:0 Григор Димитров ловко взе своето подаване в първия сервис гейм в третия сет, като остави единствено една точка на Марин Чилич

Втори сет - 6:4

6:4 Пробив! Гришо поведе с 40:15, пропусна два сетбола, само че при третата си опция българинът съумя и завоюва втория сет с 6:4!

5:4 Григор Димитров позволи двойна неточност в гейма, само че го затвори по безапелационен метод.

4:4 Пореден оспорван гейм, в който Марин Чилич отпази опция за пробив от страна на българския тенисист.

4:3 Категоричен гейм, с който Гришо поведе.

3:3 Изключително оспорван гейм. Българският тенисист поведе с 40:15, само че пропиля две точки за пробив и Марин Чилич изравни за 40:40, а по-късно въпреки и мъчно съумя да изравни.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Марин Чилич също нямаше особени проблеми при подаването си.

2:1 Стабилен гейм за първата ни ракета. Гришо поведе с 40:0 и умерено затвори гейма, с цел да поведе още веднъж.

1:1 Чилич изравни. Григор стигна до 30:40, само че хърватският тенисист взе подаването си.

1:0 Григор Димитров поведе при собствен сервис.

Втори сет

Първи сет - 6:7 /3/

Тайбрек: Григор позволи двойна неточност и минипробив, а Чилич поведе с 4:3 точки, а по-късно дръпна с 6:3. Вторият минипробив донесе сета за Марин Чилич след 7:3 точки в тайбрека.

6:6 Труден гейм, който Димитров завоюва и прати първия сет в тайбрек.

5:6 Най-добрият ни тенисист имаше късмет за пробив, само че не съумя и хърватинът взе подаването си.

5:5 Много безапелационен гейм за Григор, който даде единствено точка на Марин Чилич.

4:5 Пробив! Григор Димитров върна пробива! Чилич сервираше за сета и поведе с 40:30, като имаше сетбол, само че в този миг сервисът му изневери. Най-добрият ни тенисист стигна до точка за пробив и този път се възползва.

3:5 Пробив! Веднага откакто Гришо не съумя да пробие съперника си, хърватинът поведе с 40:0 при сервис на българина и при първия си късмет за пробив го реализира!

3:4 Григор Димитров поведе с 40:0, само че пропусна три точки за пробив. Чилич съумя да изравни и завоюва сервис-гейма си.

3:3 Първата ни ракета още веднъж изравни, печелейки подаването си.

2:3 Чилич пусна в приложимост мощния си сервис и още веднъж излиза с гейм напред.

2:2 Труден гейм за Григор. Хърватинът изравни за 40:40, само че Димитров съумя да завоюва гейма.

1:2 Марин Чилич също печели своя сервис гейм без съществени усложнения.

1:1 Обещаващо начало за Григор, който даде единствено точка на Чилич и изравни.

0:1 Първи гейм за хърватина, който въпреки и мъчно взе подаването си.