Григор Димитров е финалист в Синсинати! Най-добрият български тенисист се

...

ИСТОРИЧЕСКО: Григор Димитров с първи Мастърс финал!

Григор Димитров е финалист в Синсинати! Най-добрият български тенисист се наложи доста мъчно с 2:0 сета (7:6/4/, 7:6/10/) над представителя на домакините Джон Иснър.

Двубоят мина през два оспорвани тайбрека, само че в последна сметка приключи добре - с победа за първата ни ракета.

Така Григор Димитров за първи път в кариерата си ще спори за трофей от "Мастърс " шампионат.

На финала Димитров той ще се изправи против спечелилия от мача сред Ник Кирьос (Австралия) и Давид Ферер (Испания).

В първия сет българинът и неговият противник не позволиха неточности на сервис-геймовете си и се стигна до тайбрек. В него минипробив за 3:2 в интерес на Димитров му донесе триумф със 7:4 точки.

Втората част не се различаваше доста от първата, като пробиви липсваха. Григор обаче пропусна мачбол при 5:4. В тайбрека българинът изпусна нови две благоприятни условия да затвори дуела - при 7:6 и 9:8 точки. Иснър от своя страна пропусна три сетбола, а Димитров въпреки всичко завоюва сета с 12:10 точки при четвъртия си мачбол.

В борбата за трофея българинът ще се изправи против Ник Кирьос от Австралия, който победи със 7:6 (3), 7:6 (4) опитния испанец Давид Ферер.
Източник: bnews.bg