Германският шампион Байерн Мюнхен постигна трудна победа с минималното 1:0

...

Байерн отново не убеди, но взе реванш от Фрайбург и запази преднината на върха

Германският първенец Байерн Мюнхен реализира сложна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Единственото попадение осъществя Матайс де Лихт в 51-ата минута, който се разписа с мощен удар от отдалеченост, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Марк Флекен, който другояче се регистрира с редица положителни спасявания по време на дуела.

По този метод баварците взеха непълен реванш от този противник, откакто по-рано през седмицата бяха изхвърлени точно от Фрайбург на ¼-финалите в шампионата за Купата на Германия посред „ Алианц Арена “.

С тази победа Байерн към този момент има 58 точки и остава с две точки преднина пред втория Борусия Дортмунд, който надделя с 2:1 над Унион Берлин. Фрайбург рък остава на четвъртата позиция с 47 точки, само че може да бъде преместен от Република България Лайпциг, който по-късно довечера гостува на Херта Берлин.