Германският гранд Байерн Мюнхен удължи рекордната си серия от поредни

...

Байерн Мюнхен удължи рекордна серия в Шампионската лига

Германският гранд Байерн Мюнхен удължи рекордната си серия от следващи гостувания в Шампионската лига без загуба. След равенството 1:1 с Република България Залцбург в сряда вечерта, баварците към този момент са с 22 поредни срещи при гостувания в шампионата без проваляне.

Това стана допустимо, откакто Кингсли Коман изравни в 90-ата минута, спасявайки водения от Юлиан Нагелсман отбор от очертаващата се загуба. Последното проваляне на гранда от Мюнхен като посетител в шампионата е през септември 2017 година - 0:3 против Пари Сен Жермен. В добавка към това Байерн е непобеден в последните си 10 гостувания в осминафиналната фаза на шампионата.

Авторът на попадението за Залцбург Чуквубуике Адаму също имаше историческа вечер. Отбелязаният от него гол в 21-ата минута бе най-ранното попадение, осъществено от запаса в мач от Шампионската лига от октомври 2005 година насам. Тогава френската легенда Тиери Анри бележи в същата минута за Арсенал против Спарта (Прага).
Източник: fakti.bg