Гергана Топалова се класира за финала на турнира на клей

...

Гергана Топалова е на финал в Полша

Гергана Топалова се класира за финала на шампионата на клей във Вроцлав (Полша) с награден фонд 40 хиляди $. Поставената под номер 4 българка победи петата в схемата Сада Нахимана от Бурунди със 7:5, 6:4. Срещата продължи 2 часа и 40 минути.

Националката на България за " Били Джийн Кинг къп " поведе с 3:0, само че съперничката й изравни. След това двете си размениха по един пробив, само че Топалова направи нов брейк в 12-ия гейм и завоюва първия сет. След 0:2 във втората част Топалова направи серия от пет следващи гейма и поведе с 5:2. Нахимана съумя да понижи изоставането си на 4:5, само че с нов българката затвори мача в своя изгода.

Така Топалова си обезпечи 30 точки за международната класация, а в спор за купата тя ще играе на следващия ден против втората в схемата рускиня Даря Астахова. Българката има пет трофея на сингъл в кариерата си от шампионатите на ITF.
Източник: novsport.com