Футболистите на Бърнли надиграха състава на Саутхемптън с 2:0 в

...

Бърнли с важна победа в опита си да оцелее във Висшата лига

Футболистите на Бърнли надиграха състава на Саутхемптън с 2:0 в отсрочен мач от 30-ия кръг на британската Висша лига и се приближиха единствено на точка от Евертън, който е първи над чертата за избавяне. Това бе едвам пета победа за Бърнли в шампионата и първа като хазаин без мениджъра Шон Дайш от ноември 2021 година.

Домакините съумяха да поведат в резултата още в първото си състояние в 12-ата минута посредством десния бек Конър Робъртс. Това даде убеденост на Бърнли и последваха пропуски на Вут Вагхорст и Джей Родригес. Още преди почивката Нейтън Колинс направи 2:0 с мощен удар с глава.

Саутхемпън се засилва след почивката, само че стигна единствено до анулирано попадение на Джак Корк след обзор на ВАР и до пропуски на Джеймс Уорд Прауз.
Източник: bnr.bg