Фрайбург се изкачи в местата, даващи право на участие в

...

Фрайбург убеди срещу Шалке и направи нова крачка към топ 4

Фрайбург се изкачи в местата, даващи право на присъединяване в Шампионската лига, най-малко за няколко часа, след домакинската победа с 4:0 над предпоследния Шалке 04 в срещата от 29-ия кръг на футболното състезание на Германия.

Фрайбург е към този момент на трета позиция с 53 точки, а Шалке 04 има 24 и е на три точки от спасението. Михаел Грегорич означи два гола през първото полувреме, като първо приключи хубава офанзива с удар към близката греда в 7-ата минута, а по-късно беше прецизен с глава 10 минути преди почивката.

Лукас Холер добави третия гол в 52-ата, а Матиас Гинтер се разписа за 4:0 малко преди края след осъществяване на корнер. Фрайбург преследва първо присъединяване в Шампионската лига, откакто пропусна този късмет през предишния сезон.

В късните мачове Байер Леверкузен приема Република България Лайпциг, а Борусия Мьонхенгладбах е хазаин на Унион Берлин.