Франция победи Испания с 2:1 и спечели финала в турнира

...

Франция обърна Испания и триумфира в Лига на нациите

Франция победи Испания с 2:1 и завоюва финала в шампионата Лига на нациите.

Двата отбора изиграха доста скучно първо полувреме, само че зрелищната втора част оправда предварителните упования за конфликта.

ТОПСПОРТ наблюдава финала онлайн:
 Испания - Франция, цялостен поврат онлайн
Испания - Франция, цялостен поврат

Срещата бе чакана с огромен интерес

Най-интересното през първата част бе една обстановка, в която испанците претендираха за дузпа. След информация с ВАР съдията Тейлър реши да подмине ситуацията.

След час игра обаче стартира същинската част на мача.

В 64-ата Ернандес нацели гредата, а по-малко от минута по-късно Испания наказа грешката му.

Оярсабал беше изведен отлично от Бускетс и откри резултата.

Отново няколко секунди по-късно обаче топката към този момент беше пред другата врата и Карим Бензема подсети за себе си. Головият див звяр на Реал небрежно върна равенството след асистенция на Мбапе.

Самият той постави точка на разногласието в 80-ата минута и направи обрата цялостен.

До края Испания изпусна няколко преференциални положения за 2:2 и в последна сметка ще се задоволи с второто място.