Фиорентина се наложи над Болоня с 2:1 като домакин в

...

Фиорентина се върна към победите след 2:1 над Болоня

Фиорентина се наложи над Болоня с 2:1 като хазаин в дуел от 12-ия кръг на Серия А и прекъсна серията си от три следващи провали.

Със извоюваните 3 точки съставът от Флоренция излезе на шесто място във краткотрайното класиране с 20 точки, колкото има и петият Аталанта, който през днешния ден направи тъждество – 1:1 при гостуването си на Удинезе. Тимът на Болоня е седми в подреждането с 18 точки. Загубата бе едвам втора за Болоня от началото на сезона, когато в първия кръг тимът отстъпи пред Милан.

Джакомо Бонавентура осъществя за 1:0 в интерес на Фиорентина в 17-ата минута, а до почивката гостите изравниха след попадение от дузпа на Джошуа Зиркзее в 33-ата минута.

Домакините също получиха правото да изпълнят дузпа през второто полувреме. Нико Гонсалес бе прецизен в 48-ата минута и донесе успеха на Фиорентина.
Източник: novsport.com