Фиорентина надви Сасуоло с 2:1 у дома в първи мач

...

Фиорентина пречупи Сасуоло с късен гол от дузпа

Фиорентина надделя Сасуоло с 2:1 вкъщи в първи мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. На „ Артемио Франки “ „ виолетовите “ се добраха до трите точки след попадение от дузпа в добавеното време.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на легендата на италианския и международен футбол Джанлука Виали, който си отиде от този свят на 58-годишна възраст след дълга борба с рак на панкреаса.

Всичко най-любопитно се случи след почивката. Влезлият на почивката Рикардо Сапонара даде преднина на Фиорентина в 48-та минута.

Скоро по-късно, в 57-ата минута, Доменико Берарди възвърне паритета след тъкмо осъществяване от бялата точка.

Гостите обаче претърпяха отчаяние в добавеното време, когато друга от промените на домакините - Николас Гонзалес, не сбърка от 11-те метра, с цел да донесе успеха на флорентинци.

В таблицата Фиорентина към този момент е девети с 23 точки, до момента в който Сасуоло е с 16 пункта, на седем от зоната на изпадащите. В идващия кръг Сасуоло приема Лацио, а Фиорентина първо приема Сампдория в осминафинал за Купата на Италия, преди да гостува на Рома за състезание.

Three points! 2-1 | 90' + 9'
— ACF Fiorentina English (@ACFFiorentinaEN)