Филаделфия Флайърс победи с 1:0 като гост Ню Йорк Рейнджърс

...

Александър Георгиев спаси 18 удара като титуляр за Ню Йорк Рейнджърс

Филаделфия Флайърс победи с 1:0 като посетител Ню Йорк Рейнджърс в мач от шампионата на Националната хокейна лига и дерби на Източния бряг, а вратарят на домакините Александър Георгиев избави 18 удара.

Роденият в Русе пазач с съветски паспорт остана на леда 58:01 минути, след което отстъпи мястото си на полеви състезател в опитите на тима му да стигне до равенството. Георгиев се оправи доста добре в последните два интервала на мача, когато на 7 пъти спираше фронтални удари.

Но българинът капитулира още в 1:40 минута на мача, когато прецизен беше Оскар Линдблом след пас на Шон Кутюри. Доста повече работа имаше вратарят на Флайърс Антъни Столарц, който трябваше да се намесва 38 пъти, само че пък приключи мача с шътаут, негов 12-и в кариерата.

След този резултат Рейнджърс е на 6-о място в Столичната дивизия с 49 точки, а днешните им противници са тъкмо под тях с 48.