Фейенорд спечели Купата на Нидерландия, след като победи НЕК Ниймеген

...

Фейенорд триумфира с Купата на Нидерландия

Фейенорд завоюва Купата на Нидерландия, откакто победи НЕК Ниймеген с 1:0 във финала. Единственият гол в мача бе дело на Игор Пайшао, с което ротердамци подвигнаха за 14-ти път трофея.

Срещата стартира по-активно за НЕК. В 8-ата минута Коки Огава засече центриране, само че от границата на вратарското поле не насочи най-хубавия удар и Тимон Веленройтер съумя да се намеси.

21 минути по-късно Тярон Чери прати топката в мрежата, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В 59-ата минута Фейенорд поведе в резултата. Игор Пайшао се озова на отлична позиция в наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на стража на НЕК.

12 минути по-късно гол на ротердамци бе анулиран поради засада. В 73-ата минута Фейенорд остана с човек по-малко на терена, откакто Янкуба Минтех получи втори жълт картон.

Осем минути по-късно тимът от Ротердам можеше да реши всичко в дуела, само че осъществяването на Аясе Уеда мина около левия непряк дирек.

До края на мача Фейенорд затвори добре вратата си и не разреши на НЕК да стигне до сериозна заплаха, с което разумно завоюва трофея.
Източник: lupa.bg