Ейбар се подигра с безпомощен Реал Мадрид Скромният отбор на

...

Ейбар се подигра с безпомощен Реал Мадрид

Ейбар се подигра с беззащитен Реал Мадрид
Скромният тим на Ейбар реализира евентуално най-великата си победа разгромявайки с 3:0 Реал Мадрид в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Баските поведоха още в 16-та минута с гол на Гонсало Ескаланте, а през втората част класиката оформиха Серхи Енрик и Кике. "Белите" бяха неясно копие на себе си и можеха да инкасират даже още попадения, само че положителните изяви на Тибо Куртоа ги избавиха от тотално оскърбление.

Реал губи за първи път под управлението на Сантиаго Солари, откакто до момента бе в серия от четири следващи триумфа във всички шампионати. Поражението оставя мадридчани на шестата позиция с 20 точки. Ейбар, от своя страна, се придвижва до седмата позиция с 18 точки - единствено на две от настоящия притежател на Шампионска лига. За Реал следва посещение на Рома в най-престижния клубен шампионат, а по-късно тежко домакинство на Валенсия. /БГНЕС
Източник: bgnes.com