Евертън се наложи над Нюкасъл с минималното 1:0 у дома

...

Евертън победи с 10 човека Нюкасъл с късен гол

Евертън се наложи над Нюкасъл с минималното 1:0 вкъщи в отсрочен мач от 20-ия кръг британската Висша лига.

Двубоят бе белязан от доста трагични моменти, като малко след началото на втората част на терена нахлу протестиращ човек, който се завърза за една от гредите на врата и дуелът бе пресечен за седем минути, до момента в който в последна сметка стюардите разрешат казуса.

Гостите, които се намираха в доста по-добра форма от противника, имаха повече обстановки за гол, а в 83-та минута останаха и с човек повече на терена след директния червен картон на Алан.

Въпреки това, надълбоко в добавеното време на срещата – в 99-та минута, Алекс Айоби хвърли в възторг домакинските последователи, разписвайки се след асистенция на влезлия от пейката Доминик Калвърт-Люин. По този метод „ карамелите “ поеха глътка въздух и стопираха серия от четири следващи загуби в Лигата и събраха актив от 25 точки, на три пред намиращия се под чертата Уотфорд, който е с два мача повече от мърсисайдци.

Нюкасъл е 14-и с 31 пункта след второто си поредно проваляне.
Източник: bnr.bg