Евертън постигна втората си победа през новия сезон в шампионата

...

Евертън - Уулвърхемптън 3:2 /репортаж/

Евертън реализира втората си победа през новия сезон в шампионата в Англия. В среща от четвъртия кръг тимът от Ливърпул завоюва с 3:2 семейството си против Уулвърхямптън.

Ричарлисън се разписа на два пъти за "карамелите " на стадион "Гудисън Парк ", а Алекс Иуоби също беше прецизен в интерес на домакините.

Ричарлисън откри резултата в петата минута, само че Ромен Сас изравни четири минути по-късно. Иуоби направи 2:1 в 12-ата минута.

Раул Хименес изравни четвърт час преди края, а в 80-ата минута още веднъж Ричарлисън се разпиша уверено за домакините.

"Вълците " приключиха дуела в понижен състав, откакто Уили Боли получи червен картон в последните секунди.

След този триумф Евертън се изкачи на пето място в класирането със 7 точки, до момента в който Уулвс има три точки след трите си следващи равенства и днешното си проваляне.

По-късно през днешния ден е дербито на Северен Лондон сред Арсенал и Тотнъм.