Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0

...

Етър се върна на върха във Втора лига

Етър се наложи над Добруджа като посетител с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и още веднъж се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов направляваха събитията на терена през целия дуел и напълно справедливо стигнаха до триумфа, който ги върна на първото място във Втора лига.

Първото място във Втора лига за към 24 часа бе владеене на Миньор Перник, които през вчерашния ден завоюваха гостуването си на Левски (Лом) с 1:0.

Срещата стартира чудесно за " болярите ", които поведоха още в третата минута посредством Ловре Кнежевич. Нови две попадения през втората част - на Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77), осигуриха скъпите три точки на Етър. Това е втора поредна победа за " виолетовите ", която ги връща на първата позиция, с точка повече от втория Миньор.

Добруджа продължава отрицателната си серия и към този момент 6 поредни мача добричлии не са стигали до триумф в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 пункта.

Източник: fakti.bg