Еспаньол победи с минималното 1:0 Бетис в мач от 18-ия

...

Минимален успех за Еспаньол срещу Бетис

Еспаньол победи с минималното 1:0 Бетис в мач от 18-ия кръг от испанската Ла Лига. Единственото попадение означи някогашният футболист на Барселона Мартин Брейтуейт в 43-та минута.

Бетис пропусна страхотна опция в 42-рата минута, когато Айтор Руйбал центрира остро и Борха Иглесиас стреля с глава, само че вратарят на Еспаньол Алваро Фернандес се намеси отлично и избави сигурен гол. Минута по-късно домакините поведоха. Бриан Оливан изпрати топката към наказателното поле на Бетис, тя рикошира и попадна в Мартин Брейтуейт, който от близко нямаше по какъв начин да пропусне - 1:0 за Еспаньол.

В началото на второто полувреме пък гол на Алейш Видал бе анулиран след консултация с ВАР поради нарушаване.

Бетис по този начин и не съумя да изравни и срещата завърши при този резултат. Така Eспаньол към този момент е с 4 следващи мача без загуба и краткотрайно е на 12-а позиция. Бетис пък остава на 6-о място в таблицата.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages