Емполи направи пълен обрат и спечели с 3:1 като домакин

...

Емполи победи Удинезе след пълен обрат у дома

Емполи направи цялостен поврат и завоюва с 3:1 като хазаин против Удинезе в мач от 16-ия кръг на италианското състезание. Така "сините " се изкачиха на 11-о място във краткотрайното класиране с 23 точки и цели седем пред днешния им противник, който е 14-и.

Гостите от Удине вкараха първия гол в 22-та минута посредством Жерард Деулофеу и задържаха преднината си до края на първото полувреме, само че през второто бяха изцяло надиграни.

Петър Стоянович изравни в 50-ата минута с удар отвън наказателното поле и единствено 10 по-късно Недим Байрами направи цялостен поврат на добавка. Вторият голмайстор даде и асистенция в 78-та минута, когато Андреа Пинамонти се разписа с удар в долния ляв ъгъл за крайното 3:1.