Елица Костова победи германката Антония Лотнер с 6:2, 4:6, 7:6(4)

...

Костова преодоля втория кръг в Загреб

Елица Костова победи германката Антония Лотнер с 6:2, 4:6, 7:6(4) в мач от шампионата по тенис за дами в Загреб с награден фонд от 60 хиляди $ и гостолюбие. По този метод българката преодоля втория кръг и на следващия ден ще играе на четвъртфиналите. Костова и Лотнер си размениха по един сет, както и по три гейма в последния. Българката обаче завоюва личното си подаване за 4:3 и проби съперничката си в осмия гейм, само че не се възползва от първия късмет. Лотнер върна пробива и двете стигнаха до тайбрек, в който Костова загуби единствено четири разигравания и по този метод си обезпечи място на четвъртфиналите.

Костова затвори мача след два часа и 54 минути, а на следващия ден ще срещне Джалга Буюкакджай. Туркинята отстрани лидерката в схемата Барбара Хааз в първия кръг.