Елина Свитолина защити титлата си от Откритото първенство на Италия

...

Свитолина отново пребори Халеп за титлата в Рим

Елина Свитолина отбрани купата си от Откритото състезание на Италия по тенис. В повтаряне на миналогодишния край в Рим, украинката се наложи с 6-0, 6-4 над международната номер 1 Симона Халеп. Така тя записа трета победа над тази съперничка от общо пет срещи посред им.

Срещата в италианската столица мина напълно под диктовката на четвъртата в схемата Свитолина, която изигра доста мощен мач и изцяло справедливо се поздрави с триумфа. Родената в Одеса тенисистка показва необикновено показване през първия сет, в който не даде нито гейм на своята съперничка. От своя страна Халеп изпитваше проблеми на корта, поради болки в лявото бедро, което повлия на представянето й.

През втория сет Свитолина продължи да господства и след пробив в третия гейм дръпна в резултата с 2-1. До края на срещата украинката не позволи спад в играта си и съумя да задържи нежния си задатък, с цел да стигне до успеха след 67 минути игра. /БГНЕС
Източник: bgnes.com