Еквадор победи домакина Катар с 2:0 в откриващия мач на

...

Еквадор удари Катар на старта на Световното

Еквадор победи домакина Катар с 2:0 в откриващия мач на Световното състезание. Капитанът Енер Валенсия бе героят от първия ден на Мондиала, отбелязвайки и двата гола през първата част.
Валенсия можеше да запише и хеттрик, само че негово попадение още в третата минута след неразчетено излизане на вратаря на катарците Саад Ал Шееб бе анулирано поради засада след ревизиране на обстановката с ВАР.
В 16-ата минута Валенсия вкара първия формален гол на шампионата от дузпа, отсъдена за нарушаване против самия него от вратаря Ал Шееб. Валенсия удвои преднината на южноамериканците в 31-ата минута, когато осъществя с акуратен удар с глава в долния десен ъгъл на вратата след центриране от дясно.

След почивката Еквадор диктуваше още веднъж събитията на терена и не разреши на домакините даже да си помислят, че може да стигнат до поврат. С триумфа еквадорците опровергаха слуховете преди мача, че част от националите на страната са взели подкупи и ще изгубят от домакините с 0:1. Точно назад - цялостно предимство за Еквадор и безапелационна победа, с която отборът даде сериозна поръчка за класиране за етапа на елиминациите.
Играчите на Катар не демонстрираха футболни причини и станаха първият отбор-домакин на Световно състезание, който губи мача на откриването.

Катар - Еквадор - 0:2 (0:2)
голмайстор: 0:2 Енер Валенсия 16, 31-дузпа
стадион: Ал Бейт
фенове: 60 000
основен арбитър: Даниеле Орсато (Италия)
Катар : Саад Ал Шееб, Педро Мигел, Абделхаким Хасан, Хомам Ахмед, Баасам Хишам, Буалем Хухи, Абдулазиз Хатем, Хасан Ал Хайдос (72-Мохамед Ваад), Карим Будиаф, Акрам Афиф, Алмоез Али (72-Мохамед Мунтари)

Еквадор : Ернан Галиндес, Феликс Торес, Пиеро Инкапие, Первис Еступинян, Анхело Пресиадо, Ромарио Ибара (68-Йереми Сармиенто), Гонсало Плата, Жегсон Мендес, Мойсес Кайседо (90-Алан Франко), Микаел Естрада (90-Кевин Родригес), Енер Валенсия (77-Хосе Сифуентес)
Източник: duma.bg