Единственият българин в тенис елита Григор Димитров постигна престижна победа

...

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира в Шанхай

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров реализира влиятелна победа със 7:6(6), 6:4 за 2 часа игра против международния номер 14 Карен Хачанов в третия кръг на " Мастърс " -а в Шанхай.

Гришо записва шестата си победа над съперник от топ 20 в международната класация за 2023 година, както и трета такава на твърди кортове след тези над Хуберт Хуркач и Холгер Руне.

Българинът завоюва 80-минутния първи сет с тайбрек, в който трябваше да отразява сетбол, а преди този момент бе отстранил и точки за пробив на противника. При 2-0 в интерес на Гришо в " дългия гейм " се наложи едночасово спиране поради дъжд, а уредниците несъмнено се забавиха с активирането на преносимия покрив над централния корт.

Само един пробив свърши работа на Гришо във втория сет (и въобще в мача), като той реализира трета победа над Хачанов в три публични мача посред им, имайки и един триумф на демонстративния шампионат в Хърлингам.

Димитров към този момент има 33 победи през 2023 година и това е най-хубавото му достижение в това отношение от 2017-а насам, когато натрупа 49, а през 2014-та имаше 50. Може би малко изненадващо на фона на този факт едвам в този момент топ тенисистът ни записа поредни триумфи на “Мастърс ” шампионат, откакто в предходния кръг отстрани Александър Вукич.Това е 91-вото присъединяване на Гришо в съревнования от най-високата категория на АТР и той към този момент има 121 извоювани мача в тях - десети по този индикатор измежду дейните тенисисти.

Следващият съперник на Димитров в Шанхай ще бъде Карлос Алкарас или Даниел Еванс.

Източник: cross.bg