Двубоят от 15-ия кръг на Ла Лига между Барселона и

...

Барселона и Еспаньол поделха точките и завършиха двубоя с по десет души

Двубоят от 15-ия кръг на Ла Лига сред Барселона и Еспаньол приключи при резултат 1:1. Маркос Алонсо откри резултата преди Хоселу да изравни от дузпа. Двата тима приключиха мача с по 10 души след червени картони за Жорди Алба и Винисиус Соуса.

Каталунците поведоха в резултата още в 7-ата минута. Маркос Алонсо бе прецизен с глава.

След почивката героят за домакините се трансформира в виновник и направи дузпа. Хоселу изравни резултата с тъкмо осъществяване от бялата точка.

С напредването на дуела футболистите изгубиха хладнокръвието си. Жорди Алаба получи втори жълт картон за имитация против съдията. Винисиус Соуса от отбора на гостите също бе изпъден. Неговият съотборник Кабрера бе следващият футболист, който получи червен картон, само че ВАР промени решението на основния арбитър.

Роберт Левандовски бе покрай това да донесе трите точки на отбора си, само че Алваро Фернандес избави удара му.

Барселона остава на върха в класирането с актив от 38 точки, колкото има и вторият Реал Мадрид. Еспаньол заема 16-ата позиция в подреждането с 13 пункта.