Две български волейболистки - бившата националка Гергана Димитрова и настоящата

...

Гергана Димитрова и Мария Йорданова на четвъртфинали за Купата на Турция

Две български волейболистки - някогашната националка Гергана Димитрова и актуалната представителка на " лъвиците " Мария Йорданова, се класираха на четвъртфинали на шампионата за Купата на Турция.

Гергана Димитрова и новият й отбор Чукурова Беледийе не престават към идващия стадий на конкуренцията, откакто приключиха като един от най-хубавите тимове в груповата фаза.

Съставът от Адана има актив от 4 точки (1 победа, 1 загуба), като в първата си намира се изправи против Муратпаша Беледийе Сигорта Шоп и отстъпи с 2:3 гейма.

Димитрова записа 14 точки за триумфа против Галатасарай Дайкин (5 аса) и бе втора по ефикасност. 16 точки записа Саманта Фабрис.

Мария Йорданова и Нилюфер Беледийе пък се класираха на втора позиция в група А, след една победа (над ПТТ Спор с 3:0 гейма) и една загуба (от Кузейбору с 1:3 гейма).

Активът от 3 точки бе задоволителен, с цел да ги изпрати напред в борбата за трофея като най-добре класиран втори отбор.

Срещу Кузейбору Йорданова осъществя 4 точки (1 ас). Най-голям актив записа Лусил Жикел - 25 точки (3 блокади). За противника Едина Бегич завърши с 27 точки, като бе над всички.

В първия си мач като волейболистка на Нилюфер (срещу ПТТ) родната представителка се регистрира с 11 точки.

Двата отбора, дружно с Кузейбору и Саръйер Беледийе, се причисляват към класиралите се по право Фенербахче Опет, Еджзаджъбашъ Дайнавит, Вакъфбанк и THY (Истанбул).