Два гола на Меси не помогнаха на Барса срещу БетисБарселона

...

Два гола на Меси не помогнаха на Барса срещу Бетис

Два гола на Меси не помогнаха на Барса против Бетис
Барселона претърпя изненадващо проваляне от Бетис с 3:4 на своя стадион "Камп Ноу" в дуел от 12-и кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха с 2:0 с голове на Ектор Фирпо и Хоакин през първото полувреме, а Лионел Меси понижи преднината в 68-ата минута от дузпа.

Само 180 секунди по-късно Джовани Ло Селсо направи 3:1 за Бетис, а в 79-ата минута Артуро Видал още веднъж върна интригата в мача с втори гол за каталунците. Малко по-късно обаче Иван Ракитич получи втори жълт картон, а с човек по-малко Барса позволи четвърти гол във вратата си, създател на който стана Серхио Каналес. Меси съумя само да редуцира изоставането до минимално в спомагателното време, отбелязвайки деветия си гол за сезона. За аржентинеца това бе първи мач след контузията в ръката, която получи на 20 октомври против Севиля.

Барселона остава отпред в класирането с 24 точки, а вторият Атлетико Мадрид има една по-малко. Статистиката демонстрира, че каталунският отбор позволява най-малко един гол в десети следващ мач, а за последно това се е случило с тима преди 20 години, през 1998 година, когато Барса на Луис ван Гаал не съумява да опази вратата си суха в 12 срещи.

Испанският гранд за последно е допускал четири гола във вратата си на "Камп Ноу" през април 2003 година, когато губи от Депортиво Ла Коруня с 2:4. /БГНЕС
Източник: bgnes.com