Два дни след победата си срещу английския шампион Манчестър сити,

...

"Борусия" измъкна късен обрат срещу "Ливърпул" в контрола в САЩ

Два дни след успеха си против британския първенец " Манчестър сити ", " Борусия " (Дортмунд) завоюва и против различен от водещите тимове във Висшата лига. Жълто-черните направиха поврат за 3:1 против " Ливърпул ".

Воденият от Юрген Клоп състав поведе с гола на Върджил ван Дайк. След почивката резервата Кристиан Пулишич изравни от дузпа, а две минути преди края се разписа за повторно. В последните секунди Ларсен вкара третия гол за " Борусия ".

" Ливърпул " беше без някои от главните си футболисти, измежду които Мохамед Салах и Садио Мане. Новопривлеченият с рекорден трансфер вратар Алисон също не игра.

През първата част головите положения отсъстваха. В 25-ата минута след осъществяване на ъглов удар Ван Дайк даде преднина на британския тим, като засече с глава от близко.

На почивката двамата треньори направиха по седем промени. Мачът стана по-открит с куп благоприятни условия пред двете порти. В 66-ата минута " Борусия " получи дузпа и Пулишич преодоля Лорис Кариус.

Малко преди края жълто-черните направиха скоростна офанзива по лявото крило. Пулишич получи пред наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл означи за 2:1. Секунди по-късно той проби отдясно и стреля, само че Кариус избави. Топката попадна в Ларсен, който от близко вкара.

В идващите си два мача от Интернешънъл чемпиънс къп " Ливърпул " ще играе с " Манчестър сити " и " Манчестър юнайтед ".
Източник: dnevnik.bg