Дузпи решиха втория полуфинал за Купата на България - Лудогорец

...

Гол в последните секунди и дузпи, но Лудогорец е на финал за Купата

Дузпи взеха решение втория полуфинал за Купата на България - " Лудогорец " надделя " Черно море " с 4:1 (1:2 след 120 минути) и е на край против ЦСКА 1948. Първият дуел приключи 2:1 за " орлите " във Варна, само че през днешния ден " моряците " завоюваха със същия резултат в Разград, като вторият гол падна секунди преди края на добавеното време.

Снощи и другият полуфинален реванш предложи драма, като след 2:2 за първи път до директния конфликт за националния трофей се класира ЦСКА 1948.

Тази вечер " Лудогорец " контролираше играта на " Хювефарма сцена " през първото полувреме и сътвори две чисти обстановки, в които обаче не съумя да означи гол. Четвърт час след началото Игор Пластун удари греда след центриране на Кирил Десподов, а в края на полувремето Спас Делев получи топката непокрит в наказателното поле, само че стреля над вратата.

Васил Панайотов даде преднина на гостите от Варна в 55-ата минута, когато засече отблизо разстояние подаване в наказателното поле на Мазир Сула.

Домакините дадоха отговор единствено три по-късно - Кирил Десподов центрира от аутлинията, а топката попадна на главата на нисичкия Спас Делев, който бе прецизен от десетина метра - 1:1.

" Моряците " стигнаха до изненадваща победа в петата минута на добавеното време. Даниел Димов продължи топката към наказателното поле след центриране от дълбочина, а Живко Атанасов завоюва дуел във въздуха и я насочи пред вратата. Там резервата Матеус Машадо я посрещна с глава и се разписа за крайното в постоянното време 2:1 за " Черно море ".

Бърнард Текпетей получи единствената действителна опция за гол в продълженията, откакто в 116-ата минута стреля от воле в наказателното поле, само че изпрати топката право в ръцете на Дюлгеров.

Дузпите започнаха с пропуск на Атанас Илиев от " Черно море " - прати топката над вратата, а по-късно и Едгар Пачеко не съумя да вкара - вратарят Симон Слуга избави. " Лудогорец " пък означи и четирите си дузпи посредством Оливие Вердон, Бърнард Текпетей, Тодор Неделев и Кайо Видал.

Финалът е на 24 май на стадион " Васил Левски ".