Дунав победи с 3:1 Ботев Враца в мач от втория

...

"Дунав" блести срещу "Ботев" Враца

" Дунав " победи с 3:1 " Ботев " Враца в мач от втория кръг на Първа лига. Така " драконите " взеха първи три точки, до момента в който новакът от Враца остава с нулев актив.

Домакините започнаха по-активно срещата в Русе и в 4-ата минута Ахмед Ахмедов стреля с глава, само че Николай Кръстев реагира добре. В 23-ата минута Юлиян Ненов проби отдясно и центрира към Валери Домовчийски, само че Ковачев мазета топката.

" Драконите " откриха резултата в 27-ата минута след груба неточност на стража на " Ботев ". Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и основният арбитър отсъди дузпа, която Божидар Васев осъществя за 2:0.

Гостите понижиха изоставането си в 56-ата минута, а прецизен бе Петър Атанасов с глава.

" Дунав " оформи крайното 3:1 в 63-ата минута с помощта на Борислав Балджийски.
Източник: btvnovinite.bg