Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 със Спортист

...

Дубълът на Ботев Пд и Спортист Своге направиха бойко реми

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) приключи наедно 1:1 със Спортист (Своге) в срещата от 2-ия кръг на Втора лига, която се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912 ". Двата отбора демонстрираха атакуващ футбол, само че в последна сметка, нито един от тях не съумя да стигне до трите точки. Домакините поведоха още в началните минути посредством Константин Павлов, а равенството в мача оформи Георги Николов през втората част.

В първите минути Християн Славков направи значимо избавяне, а в 13-ата минута "канарчетата " откриха резултата. Юсеин Касов проби отдясно и пусна паралелен на голлинията пас, а притичалият Константин Павлов, който е роден през 2005 година, прати топката в мрежата - 1:0.

В 25-ата минута скоростта на двамата ги изведе на отлична позиция, като те останаха сами против защитник, само че не съумяха да комбинират. В 40-ата минута "сините " направиха огромен пропуск, откакто нападател остана самичък против вратаря, само че Славков избави.

Две минути по-късно Юсеин Касов направи удивителен пропуск. Роденият през 2003 година нападател се откъсна самичък против вратаря от центъра на терена, само че се засуети и от границата на наказателното поле безусловно несмущаван стреля около вратата.

Второто полувреме започва с нов огромен пропуск на пловдивчани. Юсеин Касов се отскубна отдясно по офанзивата и опита да откри Константин Павлов в наказателното поле, нападателят бе очи в очи с вратаря, само че не съумя да насочи добър удар.

Множеството пропуски на "канарчетата " бяха осъдени в 57-ата минута, когато Георги Николов изравни, възползвайки се от неточност в защитата. В 62-ата минута Атанас Йорданов опитва центриране отляво, а топката се спря в напречната греда на гостите.

В минутите до края гостите имаха цялостен превес и направляваха протичащото се на терена. "Сините " направиха редица рискови офанзиви, само че не съумяха да стигнат до втори гол.

"Канарчетата " дадоха отговор с два рискови удара посредством Даниел Гичев и Самуел Акере, като при първия вратарят се намеси решаващо, а при втория кълбото излезе в навън. В добавеното време Християн Славков избави от фаул, а при последвалия корнер нападател на гостите пропусна от непосредствена непосредственост.