Dove Men+Care Coquimbo, първи кръгАдриан Андреев – Алехо Лавален 6-2,

...

Адриан Андреев започна с убедителна победа в Кокимбо

Dove Men+Care Coquimbo, първи кръг

Адриан Андреев – Алехо Лавален 6-2, 6-4

Адриан Андреев се класира за осминафиналите на Чалънджър шампионата в Кокимбо след двусетов триумф над 415-ия в ранглистата Алехо Лавален. Въпреки неубедителното начало, българинът доминираше над съперника си през съвсем целия мач и изцяло справедливо стигна до триумфа на старта на конкуренцията в Чили.

Следващият му конкурент ще бъде различен аржентинец в лицето на Матиас Зукас (№421) или третия подложен Андреа Коларини (№247).

Лавален съумя да пробие още в първия гейм, само че Андреев отговори с два поредни брейка, осъществявайки цялостен поврат за 4-1. Аржентинецът понижи резултата, само че третата ни ракета бързо си върна самодейността и още веднъж завоюва подаването си, след което записа нов брейк, с който завърши сета при 6-2.

Вторият сет стартира по метод, сходен на първия – с пробив на Лавален и поврат за 2-1 от страна на Андреев. Световният №415 възвърне равенството, само че българинът още веднъж направи мощна серия и натрупа задатък от 5-2. Мачът изглеждаше завършил, само че Лавален върна интригата с пробив за 5-4. Андреев обаче не разреши на южноамериканеца да му отнеме контрола върху сета и осъществя решителен брейк, оформяйки крайното 6-2, 6-4 след 1 час и 43 минути игра.
Източник: tenniskafe.com