Доминантът в Англия Манчестър Сити и Тотнъм играят при 2:1

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Тотнъм 2:1, обрат за гражданите, гол и автогол на Сон

Доминантът в Англия Манчестър Сити и Тотнъм играят при 2:1 в най-интересния дуел от кръга във Висшата лига. Хюн-Мин Сон откри в шестата минута, а три по-късно си вкара автогол. В 31-ата минута Фил Фодън даде задатък на домакина.

Срещата е от 18:30 часа и ще се излъчва в ефира на DIEMA SPORT 2.

На страницата Gong.bg може също да наблюдавате развоя на срещата от " Етихад ".

Сити опита да наложи темпото си от първите минути. След към 150 секунди игра Аканджи изблъска Викарио в устрема си да засече едно центриране от ъглов удар. Две минути по-късно Доку стреля в близкия ъгъл на Викарио, само че италианският вратар се намеси уместно.

В шестата минута резултатът бе открит. " Шпорите " хванаха на контраофанзива своя противник, в чийто край Сон устоя на натиска на Доку и от стрелкова позиция прати топката зад Едерсон, макар да останаха подозрения,че бразилецът можеше да се намеси по-добре.

Преднината на Тотнъм се задържа единствено няколко минути. При едно статично състояние Халанд отклони центрирането в бедрото на Сон, след което топката влетя във вратата на Викарио за 1:1.

Шампионът на Англия можеше много бързо да обърне. Първо обстановка се откри пред Бернардо, само че португалецът бе с тил към вратата и от дребен ъгъл му бе мъчно да преодолее Викарио. Секунди по-късно Халанд получи на съвсем празна врата и изкара топката в навън.

Тотнъм сподели зъби и в средата на полувремето можеше да вземе нов задатък, в случай че Гвардиол не се бе отчел с скъп шпагат. Няколко минути по-късно Доку разтресе гредите до Викарио с мощен удар.

Малко след изминаването на половин час игра Сити реализира поврат. Домакините направиха впечатляващо разиграване, при което Доку откри Алварес в наказателното сред двама, а аржентинецът незабавно насочи към Фил Фодън. Англичанинът, от непосредствена непосредственост, направи 2:1.

Манчестър Сити небрежно можеше да вкара трети, даже четвърти гол. Първо Хулиан Алварес удари и дясната греда на Викарио, откакто минути преди аржентинеца Доку откри лявата. След това Халанд се " отличи " с втори пропуск от доста, доста преференциална позиция.

LIVE / Манчестър Сити - Тотнъм 2:1

0:1 Хюн-Мин Сон 6`

1:1 Хюн-Мин Сон 9` (автг.)

2:1 Фил Фодън 31`

Манчестър Сити:  Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Родри, Мануел Аканджи, Фил Фодън, Хулиан Алварес, Бернардо Силва, Жереми Доку, Ерлинг Халанд

Мениджър: Пеп Гуардиола