Домакинът Словения записа победа в първия си мач от втората

...

Домакинът Словения с победа на старта на втората групова фаза на Европейското

Домакинът Словения записа победа в първия си мач от втората фаза на Европейското състезание по хандбал за дами.

Момичетата на Бранка Миятович надвиха над Хърватия с 26:18 (13:12) в Любляна в първи мач в група 1 и заемат третото място с актив от 4 точки. Словенките нанесоха своя удар с пет следващи гола при започване на второто полувреме, с цел да поведат с 20:13 в 48-ата минута и до края направляваха срещата.

Най-резултатна за триумфа беше Ана Грос със 7 гола, а хандбалистката с български корени Елизабет Оморегие способства с 2 попадения. Израсналата в Плевен Оморегие, чиято майка е българка, от октомври 2017 година е със словенски паспорт и се състезава за националния отбор на страната.

Хърватките са пети в класирането с 2 точки.

Дания завоюва против новобранеца Унгария с 29:27 (14:12) и с 4 точки се изкачи на второто място. Ема Фриис беше най-резултатна за победителките със 7 гола.

Унгария е на последното шесто място без актив.

Световният и европейски първенец Норвегия е водач в групата с цялостен актив от 4 точки, като на следващия ден започва във втората фаза против Швеция.